;
niedziela, 07 maj 2017 15:46

Demoniczne kopulacje

Napisane przez Phil Hine
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Temat Incubi i Succubi i ich odwiedzin jest rzadko poruszany przez współczesnych pisarzy magyicznych, pomimo iż jest nieustannie używany przez różnych twórców horrorów. Seksualne-Demony zostały odpędzone lub wytłumaczone jako halucynacja lub odrzucone jako produkt chrześcijańskich mitów masturbacyjnych. Niemal każdy okultysta tej połowy dwudziestego wieku wspominający o nich, zwykle robi to w kontekście ostrzeżenia przed kontaktami z takimi istotami, wierząc w zagrożenie utraty witalności lub obsesję jako nieunikniony koniec.

 

Jednym z kilku współczesnych pisarzy magicznych poruszających problem incubi i succubi jest William Burroughs: ...incubus lub succubus może być nieszkodliwy, lub może być destruktywny. Jak w każdej sytuacji seksualnej, niebezpieczeństwo zależy od tego, w jaki sposób do niej podchodzisz. Wszelki seks jest potencjalnie niebezpieczny... Nasze seksualne odczucia czynią nas podatnymi na ciosy. Jakże wielu ludzi zostało wyniszczonych przez seksualnego partnera? Seks dostarcza punktu inwazji a succubi i incubi po prostu nas przed tym ostrzegają. 
-- Raport z Bunkra (V. Bockris.) 

W noweli Miejsce Martwych Dróg, protagonista Kim Carsons raduje się z kilku spotkań z seksualnymi demonami: Wiedział iż groza tych Demonicznych Kochanek była mroczną rzeczą Chrześcijaństwa. W Japonii istnieją widmowe kochanki znane jako lisie dziewice, a człowiek który dotknie lisią dziewicę uważany jest za szczęśliwego. Był również przekonany, iż istnieją również lisi chłopcy. Takie istoty mogą przyjmować formę dowolnej płci. 

Według Burroughsa ludzkie poglądy na temat tych istot mogą się zmieniać, lecz takie odwiedziny są zapewne o wiele częstsze niż wielu ludzi przypuszcza. Klasyfikuje je jako typ przyjacielski (a takie na pewno są!) i zauważa, że podobnie jak zwierzęta lub elementale są zależne od powiązań z ludźmi dla ich własnego rozwoju. Podobne idee można odnaleźć w Tantrycznej szkole Kaula, która posiada ryty służące kontaktowaniu się z takimi istotami. Ogólne podejście jest takie, że uprawiasz z nimi seks a one w zamian oddają ci jakąś przysługę. Burroughs spekuluje na temat możliwości zwiększenia czestości kontaktów między ludźmi i sekdualnymi demonami: Seks jest fizyką. Jeśli ktokolwiek mógłby nacisnąć guzik i otrzymać inkuba lub sukkuba, wierzę że wtedy większość ludzi wolałaby duchowego partnera niż jakąkolwiek inną rzecz. 
-- Raport z Bunkra. 


Więc w jaki sposób pozyskać Demoniczną Kochankę? 
Liminalna Gnoza 

Kontakty z takimi istotami z reguły podchodzą pod klasę magicznej techniki nazywanej Ewokacją, a forma Gnozy, która jest najbardziej efektywna to tzw. stan Liminalny, gdy jest się w pół-śnie i na wpół-obudzonym. Ciało jest całkowicie zrelaksowane pod wpływem ćwiczenia relaksacyjnego bądź fizycznego wyczerpania; umysł jest czysty i po prostu pozwalasz pojawiać się obrazom i dźwiękom. Jeśli nauczysz się łatwo osiągać i przedłużać ten stan, wtedy może być on pomocny w jasnowidztwie, kontroli snów lub astralnych eksploracjach. 

Erotyczna Ewokacja 

By przygotować się do Ewokacji Demonicznej Kochanki, postaraj się rozgrzać przez wszystkie możliwe sposoby sensorycznej stymulacji - książki, filmy, materiały pornograficzne, mieszankę perfum o erotycznych skojarzeniach, masaż ciała, masturbację bez orgazmu - każdą technikę, która służy wzmocnieniu twojego seksualnego pobudzenia - to jest, bez skierowania go na jakąś konkretną istotę (rzeczywistą lub zmyśloną). 

Ewokacyjny scenariusz jest ciągiem intensywnych sesji, które mogą zacząć się następująco: 

1. Połóż się nago na łóżku - pokój jest zaciemniony, oświetlony tylko płomieniem świecy. Wziąłeś kąpiel i się zrelaksowałeś. Uwodzicielskie perfumy unoszą się w całym pokoju i przygotowałeś miejsce jakbyś miał przyjąć kochankę/kochanka. Powoli zacznij się pieścić, wyobrażając sobie, iż dotyk pochodzi od niewidzialnej kochanki unoszącej się nad tobą. Skoncentruj się najpierw na drugorzędnych strefach erogennych, rozpalając się i pozostań tak zrelaksowany jak to tylko możliwe. Każdy znaczący obraz senny następujący po takiej sesji powinien zostać zanotowany. 
2. Powtarzaj to doświadczenie, stopniowo pozwalając sobie na coraz większe podniecenie i powoli wizualizuj nagromadzenie cienistej postaci - palce, usta, piersi, uda - części ciała kochanki, które wchodzą w przelotny kontakt z twoim ciałem. W miarę powtarzania tego doświadczenia powstaną związki pomiędzy sensorycznymi bodźcami, co może być pomocne jeśli potrafisz stworzyć specjalny zapach, który, posiadając erotyczne skojarzenia, jest unikalny dla tej operacji. Powinieneś również odnotować każde szczególne pozycje ciała i gesty (pieszczoty), które wykonujesz - mogą one służyć jako zmysłowe asany i mudry dla tej magicznej operacji. 
3. Końcowa sesja tego ciągu następuje jak powyżej, lecz powoli pozwól sobie osiągnąć orgazm. Jeśli jesteś wystarczająco doświadczony i znasz swe ciało wystarczająco dobrze by przedłużyć wyczekiwanie na krawędzi orgazmu tak długo jak to tylko możliwe, to tym lepiej. Kiedy zbliżasz się do orgazmu, zacznij wokalizować miłosne dźwięki, aż do czasu gdy odrębny dźwięk (może lecz nie musi to być faktyczne słowo) zacznie powtarzać poprzez ciebie. Kiedy osiągniesz orgazm, przenieś ten dźwięk na cienista-postać ponad tobą, i ujrzyj jak postać z cienia staje się wyraźna i czysta. Możesz zauważyć, że szczegóły postaci, które były niewyraźne stają się przejrzyste w oświecających błyskach orgazmu. Seksualne fluidy uwolnione w tym dziele mogą utworzyć kształt sigila, lecz jest to opcjonalne. 


Teraz gdy już mnie Ewokowałeś, co zamierzasz zrobić? 
Po przejściu procesu ewokowania Demonicznej Kochanki, co zamierzasz dalej z nią zrobić? Pierwszym punktem do rozważenia są stany podczas których ma miejsce interakcja z istotą. Niewielka ilość pism na ten temat koncentruje się na Magyi Snów, lecz jest również możliwe kontynuowanie Liminalnej Gnozy i często niedocenianej dziedziny magyi, Pracy z Lustrami. Istnieje również możliwość pracy Inwokacyjnej z demonicznymi kochankami. 

Joga Snów 

Gdy już ewokowałeś swoją demoniczną kochankę, możesz wybrać kontaktowanie się z nią poprzez sny. Jedną z najprostszych technik Kontroli Snów jest użycie sigili. Ponieważ jestem pewien, iż większość osób jest zaznajomiona z podstawami Magyi Sigili, zaznaczę tylko, że sigil nie musi być ani glifem, ani mantrą, lecz może również przyjąć formę zapachu, lub sekwencji obrazów. Możesz wykorzystać wcześniejsze praktyki w czasie Liminalnej Gnozy, by uruchomić sigil aby spotkać we śnie swą demoniczną kochankę. Możesz nawet spróbować i przywołać obecność tej istoty podczas Świadomego Snu. 

Liminalna Gnoza 

Jeśli twoje wcześniejsze praktyki zakończyły się sukcesem, to masz już odrobinę doświadczenia w Liminalnej Gnozie. Seksualne Pobudzenie jest tylko jedną z dróg prowadzących do tego stanu i możesz spróbować odnaleźć inne. Spotkania mogą odbywac się w tym stanie i możesz zauważyć, że masz sny następujące po takim spotkaniu. 

Magyia Luster 

Liminalna Gnoza może zostać poszerzona o użycie lustra. Użycie odbijającej powierzchni do kontaktu z bytami ma długą i szacowną historię, poczynając na szamanicznych praktykach Moari, Pawnisów i Nkomis aż po eksploracje Dra Johna Dee. Demoniczni kochankowie mogą być wezwani w lustro, gdzie mogą być oglądani. Jako ostrzegawczą notę niech posłuży to, że dr Dee twierdził iż od czasu do czasu jeden z duchów, z którymi się kontaktował - młoda dziewczyna zwana Midimi - wyłaniała się z jego kryształu i baraszkowała nad jego księgami. Daje to interesujące możliwości przy pracy z demoniczną kochanką! 

Bez względu na to, który ze stanów zdecydujesz się zgłębiać, należy zastanowić się nad tym co zamierzasz robić. Cóż, każdy akt takiego eksperymentowania powinien być przede wszystkim pouczający a na samym końcu przyjemny. Jednak, możliwe są następujące zadania dla demonicznej kochanki: 

Oczarowanie 

Tutaj po prostu zawierasz Pakt z bytem - używając go w taki sam sposób jak jakikolwiek inny Serwitor - śpisz z nim a w zamian wykonuje twoje zadania (które niekoniecznie muszą być ograniczone do sfery seksualności). Jedną z technik jest zasianie istoty sigilem, który zakwitnie w ciele bytu w sposób podobny do pudełka z życzeniami. 

Illuminacja 

Według Austina Osmana Spare'a pożądania są duchami pragnącymi się inkarnować. Możesz przywołać Demoniczną Kochankę by pomagała ci w formowaniu Alfabetu Pragnień, w którym każda święta litera może stać się seksualnym demonem sama w sobie i być używana w dziełach samo-poznania i samo-modyfikacji. Twoja Demoniczna Kochanka może asystować ci w rozpoznawaniu, wiązaniu i integrowaniu ukrytych demonów twojej psyche odnoszących się do seksualności i innych pierwotnych popędów. 

Dywinacja 

Dywinacyjne zastosowania obejmują senne wyrocznie lub przebłyski gnozy, które mogą być rozciągniete na stan rozbudzenia. Możesz stwierdzić, że na przykład na żądanie sennej przepowiedni, twój demon daje ci tylko połowę klucza. Pozostała część czeka na ciebie w obudzonym świecie - jakieś wydarzenie, które powoduje moment gnozy, w której odnajdujesz połączenie pomiędzy emocją a jakimś fizycznym obiektem lub sytuacją. Wyrocznie rzadko są bezpośrednie. 

Inwokacja 

Tradycyjna magiczna teoria (jako taka) zwykle zniechęca do inwokowania bytów takich jak Demoniczne Kochanki, gdyż są one zwykle uważane za niedostatecznie uformowane osobowości, by było to warte. Jednak długotrwałe korzystanie z takich bytów zmierza do wykształcenia się niezależnej osoby, zwłaszcza jeśli zwrócisz uwagę na wszelkie kaprysy, cechy osobowości, maniery, które istota zdaje się okazywać. Nie widzę żadnego powodu, dla którego, na pewnym etapie, nie powinieneś spróbować inwokacyjnej pracy z Demoniczną Kochanką. Może to być pouczające, nawet jeśli tylko dla przesuwania utajonych seksualnych ja w fotelu dyrektorskim ego. 


Słowo ostrzeżenia 
Praktyka kontaktu z Demonicznymi Kochankami nie jest wolna od niebezpieczeństw. Najbardziej oczywistym z nich jest obsesja. W swym najszerszym sensie obsesja jest terminem, który używamy do sytuacji, w której mag zrzekł się woli dla istoty (zwykle jego własnego stworzenia). Obsesje z seksualnym podtekstem są zwykle trudne do pokonania - każdy kto przeżył obsesyjne zadurzenie w kimś zrozumie co mam na myśli. Seks, jak nic inne, może stać się uzależnieniem, które ogranicza wolę. Kontakty z Demonicznymi Kochankami nie są wyjątkiem, więc przez cały czas ważne jest zachowanie samodyscypliny. Pomimo iż Demoniczna Kochanka może stwarzać olbrzymie fascynacje i erotyczne napięcie, powinno to być wykorzystywane tylko jako źródło gnozy i pracy magicznej i nie można dopuścić do utraty kontroli. Może być pożytecznym używanie tego bytu tylko dla specjalnych projektów i nawet wtedy z przerwami. Kontakt z tymi istotami może być wyczerpujący. Nie jest to związane z ich wampirycznymi cechami, lecz wynika z pracy z nietypowymi stanami świadomości - podobne problemy istnieją przy pracy w astralu, snach i pracy liminalnej. 

Inny problem związany z tym dziełem również jest całkiem oczywisty - że Demoniczna Kochanka może stać się substytutem dla fizycznego partnera. Jak przy każdej relacji pomiędzy człowiekiem i bytem (czy to demonicznym czy boskim), jest pożytecznym zakładać jego niezależne istnienie - choćby tylko podczas kontaktu. Jednak widziałem ostrzeżenia w wielu magicznych pismach ukazujące zgubne konsekwencje odnoszenia się do tych istot w taki sam sposób jak do ludzkiej kochanki. Tak samo wzywanie Demonicznej Kochanki wyłącznie z powodu braku ludzkiej kochanki jest równoważne do zapraszania obsesji, z wszystkimi wiążącymi się z tym problemami. Ponieważ sukces przy tej technice wymaga rozumienia twej własnej zmysłowości, świadomości ciała, odczuć seksualnych i orgazmicznych reakcji, nie powinna być ona wykonywana przez osoby sfrustrowane lub seksualnie niekompetentne czy niedoświadczone. 

Praktyka ta powinna prowadzić do szerszego zrozumienia twej seksualnej istoty i możliwego zakresu seksualnej tożsamości. Jeśli zablokowałeś przeszkadzające elementy twej seksualności, wtedy możesz stwierdzić, iż praktyka ta wiedzie do sytuacji, w której będziesz musiał stawić czoła tym doświadczeniom. Może to nie być przyjemne, lecz może takie być, jeśli to dopuścisz, pouczająco i możliwe że również uzdrawiająco. 

Jeśli z jakiegokolwiek powodu, stwierdzisz że praca z Demoniczną Kochanką stwarza problemy, z którymi nie możesz sobie poradzić, wtedy są trzy zasadnicze metody postępowania. Pierwszą jest wykonanie Rytuałów Odpędzających w pomieszczeniu, którego używałeś dla tej praktyki (np. sypialnia). Po drugie możesz ewokować tą istotę i zamknąć ja w pułapce takiej jak trójkąt, butelka czy kryształ i rytualnie przywiązać ją do swej woli. Po trzecie istnieje opcja reabsorbcji, która może zostać wykonana jako rytuał lub podczas Liminalnej Gnozy. Najprostszym podejściem jest wzięcie imienia istoty, zniszczenie materialnej podstawy, wizualizowanie emocji/odczuć/zdolności, które mogłeś jej przekazać, jak powracają do twojego ciała i wreszcie (i to może być trudne) zaprzeczenie każdej seksualnej odpowiedzi lub erotycznemu związkowi. Następnie idź i weź zimny prysznic.

Czytany 1681 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 czerwiec 2018 14:15

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polecamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.